kabiny prysznicowe

Gdzie umieścić kabinę prysznicową?

Gdy aranżujemy wnętrze swojej łazienki, zwykle w pierwszej kolejności dobieramy do niej różne urządzenia sanitarne. Są nimi m.in. kabiny prysznicowe. Na początku musimy się więc zastanowić, gdzie chcemy umieścić taką kabinę. Dopiero gdy zdecydujemy się na konkretną lokalizację, przejdziemy do wyboru produktu. Kabiny mogą bowiem znacząco się od siebie różnić, a każda z nich sprawdzi się w innym miejscu naszej łazienki.

Kabiny narożne


Z pewnością sami w wielu miejscach natrafiliśmy właśnie na takie kabiny narożne. Są one więc najpopularniejsze i mają przy tym sporo zalet. Najczęściej pojawiają się w łazienkach, w których znajduje się również wanna, bo narożne urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Ustawia się je oczywiście w rogu danego pomieszczenia, co z pewnością jest bardzo wygodne; nie trzeba wtedy zastanawiać się, gdzie umieścić taką kabinę prysznicową. Narożne kabiny występują również w różnych wersjach, a do tych najpopularniejszych należą urządzenia kwadratowe, pięciokątne, sześciokątne lub tzw. ścianki. Kabiny narożne mogą być z brodzikiem lub bez.

Kabiny przyścienne


Tego typu kabiny montuje się przy dowolnej ilości ścian. Należy więc przyjrzeć się rozkładowi własnej łazienki i ustalić, gdzie ma się znajdować to urządzenie sanitarne. Warto o tym pomyśleć już podczas budowy domu i np. od razu stworzyć w łazience dodatkową wnękę na prysznic lub później dobudować jakąś ściankę. Takie kabiny można zamontować przy jednej, dwóch lub nawet trzech ścianach, wszystko zależy od preferowanego efektu. Trzeba również pamiętać o tym, aby na jednej z tych ścian umieścić prysznic z baterią. Kabiny prysznicowe przyścienne prezentują się przede wszystkim nowocześnie, dlatego sprawdzą się dobrze w łazienkach zaprojektowanych właśnie w tym stylu. Są zwykle minimalistyczne i nie przytłoczą nawet małego pomieszczenia.

Kabiny wolnostojące


Jeśli natomiast w swojej łazience mamy ogromną ilość wolnej przestrzeni, warto by było w jakiś sposób ją wykorzystać. W tym przypadku najlepszym wyborem będą wolnostojące kabiny prysznicowe. Z powodzeniem zastąpią one ogromną wannę, a zaprezentują się równie wspaniale. Kabiny wolnostojące najczęściej wykorzystuje się w salonach kąpielowych oraz dużych łazienkach. Nie przylegają one do ścian, także muszą mieć wokół siebie sporo przestrzeni. Często przypominają nieco zwykłe wanny, jednak różnią się tym, że są obudowane. Takie kabiny wolnostojące na pewno zaczną zwracać na siebie uwagę, dlatego warto ustawić je w widocznym miejscu. Staną się wtedy świetną i bardzo praktyczną dekoracją eleganckiej łazienki.

Kabiny na wymiar


Jeśli jednak żadna z wymienionych wyżej kabin nie pasuje do naszej łazienki, możemy stworzyć swój własny brodzik. Obecnie już wiele firm proponuje swoim klientom właśnie takie usługi. Skorzystajmy z nich i zaprojektujmy dla siebie idealne kabiny prysznicowe. Sami ustalmy, jak mają one wyglądać i jaki ma być ich rozmiar bądź kształt. Dzięki temu brodzik na pewno świetnie wkomponuje się w naszą całą łazienkę.
Ciekawym rozwiązaniem są, także balustrady szklane warszawa, które można zastosować np przy jacuzzi na balkonie.