meble na wymiar warszawa

Sposoby na niewielkie wnętrza

Problemem wielu osób, z którym muszą zmierzyć się podczas urządzania mieszkania jest niewielki metraż. Trudno rozplanować wszystkie pomieszczenia tak, aby były wygodne i funkcjonalne, jeśli mamy mało miejsca. Można jednak zastosować kilka prostych sztuczek, dzięki którym zyskamy nieco cennej przestrzeni, a nasze wnętrza będą wydawały się większe.

Meble na wymiar

Być może meble w standardowych rozmiarach, które są dostępne w sklepach nie są najlepszym pomysłem dla naszego domu, jeśli dysponujemy niewielką ilością miejsca. Pomyślmy zatem o zamówieniu mebli na wymiar. Będą idealnie dopasowane do wielkości pokoju, więc możemy przy ich pomocy zagospodarować przestrzeń maksymalnie efektywnie. Jak znaleźć stolarza, który wykona dla nas takie indywidualne zamówienie? Najprościej drogą internetową – wpisując w wyszukiwarkę na przykład „meble na wymiar Warszawa” odnajdziemy firmy z naszej okolicy, oferujące takie usługi np meble na wymiar warszawa – BBmeble.

Parawany wannowe

Jeśli chcielibyśmy mieć zarówno kabinę prysznicową, jak i wannę, a nie dysponujemy wystarczająco dużą łazienką, warto zainwestować w wannę z tak zwanym parawanem wannowym. Jest to kabina montowana na wannie. W takim elemencie armatury można zarówno brać kąpiel, jak i korzystać z niego jak z prysznica. To dobre rozwiązanie dla niezbyt dużych łazienek i dla wszystkich niezdecydowanych.

Laptop kontra PC

Coraz częściej zastępujemy w naszych domach komputery stacjonarne laptopami, które można wziąć ze sobą w dowolne miejsce mieszkania. Jest to także wygodne rozwiązanie w przypadku, kiedy ogranicza nas metraż. Nie potrzebujemy wówczas osobnego biurka, przy którym postawimy komputer stacjonarny, monitor i inne akcesoria. Laptop możemy postawić na stoliku, a kiedy przyjdzie czas posiłku, po prostu go zdjąć. Jeśli mamy ochotę, możemy korzystać z niego nawet z kanapy lub łóżka.

Sprzęty na ścianach

W niewielkich wnętrzach warto dobrze wykorzystać miejsce na ścianach. Nie chodzi tu tylko o obrazy, choć elementy dekoracyjne zawsze umilają życie. Na ścianach można jednak umieścić także niektóre sprzęty. Świetnie nadaje się do tego na przykład telewizor. Ciekawy efekt możemy uzyskać także wtedy, kiedy zamontujemy pod sufitem głośniki, najlepiej w kilku miejscach pokoju. W ten sposób stworzymy sobie kino domowe, nawet w bardzo niewielkim wnętrzu. Przyjemniej będzie się nam także słuchało w domu muzyki.

Jasny kolor

Ściany warto pokryć farbą o jasnym kolorze. Ciemne barwy nieco przytłaczają i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie mniejsze. Aby tego uniknąć, pomalujmy nasze ściany na biało lub w jasnym, delikatnym kolorze – żółtym, zielonym czy brzoskwiniowym.