Płyty drogowe używane: 3 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć

Jeszcze kilka lat temu to asfalt bezsprzecznie królował na polskich drogach. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej fachowcy stawiają na budowę dróg z płyt drogowych. Przeczytaj ten artykuł i zobacz 3 rzeczy, które koniecznie musisz wiedzieć na temat płyt drogowych.

Numer 1: ich zalety

Płyty drogowe używane, jak i nowe mają wiele zalet. Pierwszą z nich, za które są bardzo cenione wśród specjalistów, jest ich wytrzymałość. Dzięki temu idealnie sprawdzają się przy budowach, kiedy to droga na miejsce budowy musi być bardzo odporna. Na ten stan rzeczy wpływa fakt, iż po takich drogach często jeżdżą ciężkie samochody, które przewożą różnego rodzaju materiały. Po tego rodzaju drogach mogą poruszać się pojazdy, które mają nawet 60 ton. Ponadto są one również odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, czy upały.

Numer 2: ich zastosowanie

Wspominałam już o tym, że płyty drogowe idealnie sprawdzają się na budowach. Jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie. Bardzo często są wykorzystywane przy budowach parkingów, czy wszelkiego rodzaju podjazdów przed różnego rodzaju obiektami. Coraz częściej po płyty drogowe używane sięgają także prywatne osoby. Używają je chętnie przede wszystkim przy budowie podjazdów przed garażem, ale także przy budowie na przykład tarasu w ogrodzie. Jest to dość niecodzienne zastosowanie, ale wbrew pozorom płyty betonowe doskonale się sprawdzają. Ponadto można ich używać również jako żaroodporne otoczenie pod kominek ogrody. W tego typu przypadkach można również na nie wylać asfalt, dzięki czemu całkowicie zniwelujemy powstałe nierówności.

Numer 3: płyty wielokrotnego użytku

Ostatnią, ale również bardzo istotną rzeczą, jest to, że płyty drogowe można wiele razy używać. Wynika to z faktu, że można je bardzo łatwo montować oraz demontować, dzięki czemu mogą nam służyć przez lata i idealnie sprawdzają się przy budowie tymczasowych dróg. Oczywiście, jeżeli decydujesz się na zbudowanie drogi, która ma Ci służyć tylko przez krótki okres czasu, wtedy zdecydowanie postaw na używane odpowiedniki. Są one równie wytrzymałe, co nowy materiał, ale przy tym tyle nie kosztują, dzięki czemu dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze. Warto również wspomnieć o tym, że istnieją skupy płyt drogowych, w których nie tylko możesz je kupować, ale także sprzedawać.