Umywalki przenośne czy prysznic?

Organizujesz budowę, obóz młodzieżowy czy imprezę o charakterze masowym? Jeśli tak, postaw na umywalki przenośne lub nawet kabiny prysznicowe. Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w twoim przypadku i z czego może to wynikać?

Jak długie jest wydarzenie?

Jeśli zastanawiasz się: umywalki przenośne czy też kabiny prysznicowe, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile trwa dane wydarzenie. W przypadku imprez 2-3 dniowych z całą pewnością wystarczy zainwestować w umywalki przenośne. To wprawdzie prowizoryczne rozwiązanie, ale w zupełności wystarczy, by odświeżyć się po ciężkim dniu. Obmycie się w takim miejscu nie zastąpi nam prysznica, ale znacznie poprawi nasz komfort. Będziemy się dużo lepiej czuć. Umywalki przenośne stosuje się w wielu sytuacjach. Często ustawia się je na budowach, imprezach czy też np. wyjazdach pod namioty. Te sanitariaty stały się jednym z bardziej rozpoznawalnych elementów na koncertach muzycznych, typu Woodstock. Nic dziwnego, Są one bardzo tanie w organizacji. Ich zaleta jest również to, że nie wymagają podpięcia do sieci kanalizacyjnej. Są bowiem wyposażone w dwa zbiorniki na brudną i czysta wodę, które wystarczy tylko co jakiś czas opróżniać. To powoduje, że tak chętnie z nich korzystamy w wielu sytuacjach. Przy dłuższych spędach umywalki przenośne mogą okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe. Wprawdzie ich wynajęcie jest już nieco droższe, ale z drugiej strony to sposób na zapewnienie uczestnikom odpowiednich warunków sanitarnych. Pod prysznicem można się bez większych problemów odświeżyć, przemyć, by odprężyć się po ciężkim dniu. Nic dziwnego, że z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób.

A może umywalki i kabiny?

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie zarówno w umywalki przenośne, jak i kabiny prysznicowe. To sposób na to, by zapewnić uczestnikom największy komfort. Korzystanie z prysznica jest wprawdzie bardzo dobrym pomysłem, jednak nie zawsze jest potrzeba, by korzystać z prysznica. Jeśli chcemy jedynie obmyć twarz, umyć ręce, nie potrzebujemy samego prysznica. Wystarczy nam jedynie umywalka przenośna. W tym czasie z kabiny sanitarnej może skorzystać ktoś, kto chce się wykąpać. To optymalizacja czasu i kosztów. Pozwala na zmniejszenie kolejek do umywalek i kąpanie się w jednym czasie. Wypożyczenie umywalek nie jest zbyt kosztowne. Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o kabiny prysznicowe. W tym przypadku trzeba ponieść znacznie większe koszty. Lepiej więc wszystko dokładnie przemyśleć i zapewnić uczestnikom kabiny prysznicowe, a dodatkowo zainwestować w umywalki przenośne.