Ciekawa kawalerka

Wrocław to miasto prawdziwie studenckie. Coraz więcej młodych osób przyjeżdża tu, aby zdobyć wiedzę, a w przyszłości także ciekawą pracę. Idealnym rozwiązaniem dla takich osób, które wchodzą powoli w swoje dorosłe życie jest zakup kawalerki. Jakie są zalety i jak ciekawie zagospodarować taką kawalerkę?

Zalety kawalerki

Wielu osobom się wydaje, że kawalerki nie są praktyczne, że nie warto w nie inwestować. Nie jest to do końca prawdą. Przede wszystkim idealnie nadają się na start. Charakteryzują się bowiem tym, że najczęściej położone są w centrum miasta, zatem dojazd wszędzie jest dogodny. Ponadto mały metraż wiąże się z niskim czynszem.

Warto dodać, że te małe mieszkania położone są nieraz w bardzo ładnych okolicach np. w dawnych, odnowionych kamienicach. Znajdują się tam w okolicy też różne parki, supermarkety. Słowem wszystko, czego potrzebuje student. Ponadto spokój w takim mieszkaniu pomaga w skupieniu się na nauce.

Jak urządzić ciekawie tak małą przestrzeń?

Warto tu na wstępie zaznaczyć, że szczególnie ciekawe w aranżacji są mieszkania w kamienicach. Tutaj bowiem, ze względu na dużą wysokość takich mieszkań, zyskujemy dodatkową przestrzeń. Dlatego świetnym rozwiązaniem w kamienicach jest wybudowanie antresoli, na której z powiedzeniem możemy umieścić niskie łóżko i szafkę nocną. Zyskujemy w ten sposób dodatkową, prywatną przestrzeń.

macbook-690276_960_720

W takim mieszkaniu warto także wykorzystywać wszystkie wnęki i szerokie parapety. Parapety idealnie będą nadawały się na miejsca do siedzenia, a we wnęki warto wpasować półki i regały. Ciekawym i wartym rozważenia pomysłem jest zakup, szczególnie do kuchni, mebli wykonywanych na wymiar.

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od osobistych preferencji każdego z nas. Niemniej jednak są pewne style, które świetnie wpasowują się w klimaty starych kamienic, czy kawalerek w nowoczesnych budynkach.

Mieszkania w starych kamienicach świetnie wyglądają, jeśli są urządzone w stylu industrialnym albo przedwojennym. Dobrze będą wyglądały także wnętrza inspirowane mieszkaniami dawnych bogatych kupców. Dla osób lubiących pewną dozę szaleństwa w aranżacji polecany jest styl boho. Z kolei kawalerki w nowszym budownictwie ciekawie będą wyglądały urządzone w stylu klasycznym.

Artykuł powstał we współpracy z Partner capital – Mieszkania Wrocław