Co brać pod uwagę kupując domy?

Kupno domu nawet na rynku wtórnym to duża inwestycja, na co najmniej kilkanaście lat, dlatego podejmując ostateczne decyzje w tej sprawie warto przeanalizować szereg czynników, które mogą wpłynąć na to, że wybierzemy akurat ten, a nie inny dom w Legnicy czy okolicach.

Metraż domu

Wielkość i lokalizacja, w jakiej sa usytuowane domy ma bezpośredni wpływ na ich cenę, jednakże nie tylko o to chodzi. W zależności od tego, jak dużą rodzinę posiadamy, trzeba wybrać taki metraż, by wszyscy czuli się w nim komfortowo i mieli wystarczającą ilość miejsca dla siebie.

Na przykład dla czteroosobowej rodziny na rynku wtórnym w Legnicy jest sporo domów do wyboru o wielkości około 120-150 metrów kwadratowych. Taki metraż powinien okazać się idealny.

Lokalizacja

Domy na sprzedaż w Legnicy posiadają różne usytuowanie. Znajdują się zarówno w centrum miasta,jak i na ich obrzeżach, a także we wsiach podlegnickich. To, jaką lokalizację wybierzemy zależy nie tylko od kwoty, którą dysponujemy, ale także od tego, jaki styl życia prowadzimy.

7

Osoby,które ze względu na obowiązki zawodowe czy dzieci uczęszczające do szkoły nie mogą sobie pozwolić na życie z dala od miasta, być może postawią na domy w centrum lub niedaleko niego, najdalej na obrzeżach Legnicy. Zaś kochający spokój i ciche życie wybiorą dom z dala od zgiełku miasta.

Standard

Domy sprzedawane na rynku wtórnym cechują się różnym standardem wykończenia oraz stopniem nowoczesności. Od tego między innymi zależy ich cena, jednakże trzeba wziąć pod uwagę, że dom do remontu może pochłonąć kolejne dziesiątki tysięcy.
Wysoki standard, nowoczesność i współczesne technologie zastosowane w budownictwie oznaczają wyższą cenę, ale także lepszą jakość życia, wygodę, a czasem również niższe rachunki za ogrzewanie.

Zanim ostatecznie się zdecydujemy na zakup konkretnego domu trzeba przemyśleć wszystkie aspekty i ewentualnie obliczyć swoją zdolność kredytową, ponieważ być może drogi dom to lepsza inwestycja niż ten tani, nadający się tylko do remontu i modernizację.

Artykuł powstałwe współpracy z firma Modenbud