gniazda elektryczne

Jak wybrać dobre gniazda elektryczne?

Przy wyborze idealnych gniazd należy zwracać uwagę na kilka czynników. Wybór odpowiedniego produktu może wydawać się prostym zadaniem, jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów gniazd.

Na co zwracać uwagę?

Osoby, które nigdy wcześniej nie wybierały gniazd elektrycznych, mogą się zdziwić jak wiele takich produktów można znaleźć w sklepach. Dostępne są między innymi gniazda z uziemieniem, bez uziemienia, pojedyncze i podwójne lub z wyłącznikiem. Każdy z takich produktów został zaprojektowany do innych zastosowań. Jednocześnie w czasie zakupów wiele osób zwraca dużą uwagę na cenę wybranych gniazd elektrycznych, a także na ich jakość oraz wygląd.

Gniazda elektryczne – eGniazdka kupione do domu powinny wyglądać estetycznie, ale muszą się także dobrze prezentować w danym wnętrzu, na przykład w kuchni, czy łazience. Powinny pasować do wystroju pod względem kształtu oraz kolorystyki.

Najczęściej stosowane gniazda elektryczne

Najczęściej wybierane rozwiązanie, które można znaleźć w większości domów i mieszań, to gniazdo z uziemieniem 16A do puszki fi60. Oprócz szczegółów technicznych znaczenie będzie miał także wygląd. Po wybraniu gniazda o odpowiednich parametrach, trzeba także dobrać ramkę montażową oraz ozdobną, która powinna komponować się z wystrojem całego pomieszczenia.

Ramka montażowa gniazda elektrycznego to element, który będzie niewidoczny, ponieważ zostanie zakryta ramką ozdobną. Dlatego wybór tej części nie będzie miał tak dużego znaczenia. Zamiast zastanawiać się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, warto po prostu zapytać specjalistę.

Wybór ramki ozdobnej

W przypadku ramki ozdobnej wybór konkretnego rozwiązania będzie podyktowane przede wszystkim indywidualnym gustem oraz aranżacją wnętrza, w którym znajdzie się taki element. Warto zwrócić uwagę między innym na materiał, a także na kolorystykę. Pod tym względem wybór jest naprawdę duży. Na rynku dostępne są ramki wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wybiera się plastik, a także metal oraz aluminium. Bardziej wymagające osoby mogą jednak również znaleźć ramki wykonane z bardziej luksusowych tworzyw takich jak szkło, czy drewno lub kamień.

Podsumowując przy zakupie gniazda elektrycznego kluczowe znaczenie będą miały czynniki takie jak cena oraz jakość wykonania samego gniazda oraz ramki ozdobnej i montażowej. Zazwyczaj wszystkie trzy elementy można kupić w zestawie przeznaczonym do montażu. W takim przypadku warto zatroszczyć się o to, żeby wszystkie części takiego zestawu spełniały wymagania dotyczące jakości.