balustrady szklane

Dlaczego warto wybrać balustrady szklane

Nowoczesne wnętrza wykorzystują różne rodzaje materiałów, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze warunki do życia. Coraz powszechniejsze stają się nietypowe połączenia materiałów budowlanych – szkło i metal, znane dotychczas jedynie z budownictwa komercyjnego, łączy się z przyjaznym drewnem i kamieniem w ciepłych barwach. Co ciekawe także we wnętrzach prywatnych pojawiają się rozwiązania, znane głównie z zastosowania przemysłowego.

Balustrady szklane w domach prywatnych


Jednym z takich elementów, który jest powszechnie używany w obiektach użyteczności publicznej, są balustrady szklane, wykorzystywane do zabudowy schodów, wydzielania niewielkich przestrzeni użytkowych oraz spotykane jako element służący do wykańczania balkonów i tarasów. Wykonane ze szkła hartowanego balustrady łączą w sobie lekkość, którą zapewnia przezroczystość szkła, oraz nowoczesność. W balustradach wykorzystuje się szkło oraz elementy ze stali nierdzewnej, która może być wykorzystana zarówno do łączenia poszczególnych szklanych segmentów, jak i do budowania poręczy. Sama poręcz może również być wykonana w całości z drewna, może też wykorzystywać połączenie drewna z metalem. Przy wykorzystywaniu balustrad szklanych do wydzielania powierzchni wewnątrz budynku bardzo często rezygnuje się z tradycyjnej poręczy na rzecz gładkiej szklanej powierzchni.

Balustrady szklane – Republikaszkła.pl w domach prywatnych zwykle są montowane punktowo. W obiektach komercyjnych stosowane jest mocowanie wykorzystujące profile systemowe, mocowane do stropów lub bezpośrednio na podłożu. Drugie rozwiązanie jest szczególnie popularne przy montażu balustrad na tarasach i balkonach. Producenci mogą pomalować elementy służące do mocowania balustrad na dowolny kolor, wybrany przez użytkowników. W domach prywatnych zwykle wykorzystuje się szkło hartowane laminowane o grubości 6 mm lub 8 mm. Grubsze szkło przeznaczone jest do stosowania w budynkach użyteczności publicznej głównie ze względu na normy budowlane, jakie muszą spełniać wspomniane obiekty.