Lampy designerskie sprawią, że Twój dom zmieni swoje oblicze

Naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku ani funduszy po to, by zmienić klimat swojego mieszkania, czy domu. Wystarczą po prostu chęci, wyczucie stylu i rozsądne gospodarowanie środkami. A także zamiłowanie do dekorowania wnętrz.

Zawód: dekorator

Coraz więcej osób korzysta z pomocy dekoratorów wnętrz, by uzyskać naprawdę wspaniały efekt w swoim mieszkaniu. Niektórzy robią to dlatego, że nie mają czasu na samodzielne obmyślanie kolorów, dodatków, czy ustawienia poszczególnych elementów. Inny z kolei zlecają wystrój wnętrza, ponieważ wiedzą, że sami nie zrobią tego tak dobrze, jakby chcieli. Dekoratorem można zostać właściwie bez wykształcenia w tym kierunku, pod warunkiem, że posiadamy do tego naturalny talent. Jednak lepiej jest i najczęściej zdarza się, że osoby pracujące w tej branży mają ukończoną szkołę albo konkretnie w tym kierunku, albo na przykład inne związane ze sztuką studia. Liczy się tu przede wszystkim wyczucie i smak, a także doświadczenie, Im dłuższe tym lepiej, ponieważ mamy większe szanse na zbijanie cen, więcej znajomości to większe możliwości. A czasem klienci są bardzo wymagający, gdy mamy już odpowiednie kontakty to możemy liczyć na szybszą obsługę i lepsze ceny. Będąc dekoratorem jesteśmy jednocześnie logistykiem, artystą, przedstawicielem handlowym i jeszcze kilkoma osobami. Potrzeba Ci ogromnej wiedzy i znajomości tematu. Konieczna jest znajomość, chociażby cenionych projektantów, ponieważ czasem trafia się na klientów szczególnie wymagających, którzy pragną mieć w swoim domu nie standardowy wystrój, ale na przykład lampy designerskie, czy obrazy znanych artystów. To wyjątkowo cenne zlecenia, których dobre wykonanie może nam przynieść sławę w wyższych sferach i zapewnić intratne zamówienia na długi okres czasu. Jeśli tylko podołamy.

Koszta wystroju

Każdy, kto zatrudnia dekoratora musi dokładnie określić swój budżet, aby ten wiedział, ile pieniędzy ma do dyspozycji i w jakich miejscach, w związku z tym, może poszukiwać potencjalnych przedmiotów do dekoracji. Gdy budżet jest wyższy można sobie pozwolić chociażby na lampy designerskie i inne elementy zaprojektowane w sposób niepowtarzalny. Jeśli jednak nie ma wiele środków do wydania, wtedy poszukujemy w komisach i na aukcjach internetowych, gdzie można naprawdę znaleźć czasem perełki za bezcen. Planując budżet pamiętaj, by doliczyć do niego wynagrodzenie dla dekoratora. W tym przypadku wiele zależy od tego, czego wymagasz od tej osoby, ile czasu musi poświęcić na wystrój domu, czy też może tylko jednego pomieszczenia. Im bardziej jesteś wymagający wobec zatrudnionej osoby, tym więcej musisz jej zapłacić to chyba oczywiste. Nie są to jednak jakieś ogromne pieniądze, więc spokojnie.

Szybkie zmiany

Dekoratorem możesz posłużyć się nie tylko w czasie generalnego remontu, ale również, gdy chcesz odświeżyć swój dom, wtedy ma on mniej pracy i na pewno będzie ona mniej kosztować. Odnowa nie jest trudna, wystarczy czasem wymienić wystrój okien, a czasem oświetlenie. Lampy designerskie od razu zmienią Twój dom w bardziej nowoczesny, w bardziej interesujący i bardziej stylowy. To naprawdę nie kosztuje wiele, a przynosi efekty, o jakie zazwyczaj trudno. Tak samo z malowaniem ścian, choć to wymaga już większego wysiłku. Zmiana koloru sprawi, że w pomieszczeniu może stac się jaśniej lub też bardziej przytulnie, wszystko zależy od tego, jakie masz oczekiwania wobec swojego mieszkania i każdego z miejsc w nim. Dekorator wsłucha się w Twoje potrzeby i spełni je najlepiej, jak się da.