chirurgia plastyczna

Sposób na odmłodzenie twarzy

We współczesnym świecie wciąż panuje kult młodości. Nie jesteśmy w stanie wiele na to poradzić. Nie ma więc sensu przeciwstawiać się temu trendowi. Jeżeli możemy wyglądać młodo, powinniśmy sobie na to pozwolić… Tak właśnie myśli wiele kobiet, niektóre z nich decydują się na operacje plastyczne, które są w stanie znacząco odmłodzić ich twarz. Chirurgia plastyczna jest w tej kwestii niezastąpiona.

Piękna i młoda twarz

Ideał pięknej i młodej twarzy to przede wszystkim skóra, która ładnie opina się na mięśniach i kościach policzkowych. Jest odpowiednio jędrna i nie nosi znamion starzenia.
Typowymi oznakami starzenia się skóry twarzy są zmarszczki oraz zauważalna utrata objętości i gęstości skóry. Wpływ na starzenie się skóry ma wiele czynników, ale generalnie już od 25 roku życia możemy mówić o tym, że nasza skóra się starzeje.
Aby zachować dłużej młodą twarz można używać dobrych kosmetyków, jednak z czasem nawet one nie będą w stanie ukryć oznak starzenia się twarzy.

Jak odzyskać młody wygląd?

Skutecznym sposobem na odzyskanie młodego wyglądu twarzy jest lifting. Pod tą nazwą kryje się zabieg polegający na usuwaniu nadmiaru marszczącej się skóry i naciąganiu jej na twarzy. Choć brzmi to bardzo skomplikowanie, cała operacja jest obecnie bardzo prosta i dość często stosowana. Czas wykonywania tego zabiegu z reguły nie przekracza 3 godzin.
Możliwe jest wykonanie zabiegu naciągania na całej twarzy lub tylko na wybranej części.

Jak się to robi?

Lifting twarzy polega na naciągnięciu skóry w kierunku do góry i do tyłu, gdzie podczas zabiegu gromadzi się nadmiar skóry i usuwa. Miejsca cięcia wybrane są tak, aby znajdowały się w najbardziej niewidocznych miejscach – na skroni pod włosami, na uchu i za uchem. Obecnie prowadzi się również zabiegi, podczas których napinana jest powięź mięśni mimicznych.

Pacjenci po operacji

Podobnie jak po każdej innej operacji chirurgii plastycznej, tak i w tym przypadku konieczne jest dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza. Najpierw przez dwa tygodnie nosi się szwy i specjalne opatrunki. Następnie, po zdjęciu szwów jeszcze przez około 10 dni może dochodzić do obrzęków i drobnych wycieków z ran. Przez cały ten czas zaleca się wstrzymanie od wzmożonej aktywności fizycznej.