plac zabaw

Place zabaw: sposób na spędzenie wakacji w mieście

Wakacje, żar z nieba, a my w domu z dzieckiem. A przecież jest tyle możliwości, by efektywniej spędzić czas. Można skorzystać z placu zabaw lub wybrać się nad wodę. To zdecydowanie lepsze pomysły niż siedzenie w czterech ścianach.

Wybierz się na plac zabaw

W mieście nie ma wielu możliwości, by spędzić ciekawie czas, ale można wybrać się na plac zabaw. Taki z prawdziwego zdarzenia. Tam zawsze można znaleźć wiele ciekawych atrakcji. Tym bardziej, że place zabaw są bardzo różnorodne. Dostępne na nich sprzęty wykonane z największą finezją cieszą oko i dostarczają wielu emocji. Zabawa na placu zabaw pobudza myślenie i rozwija koordynację. To bardzo dobry sposób na spędzenie czasu z maluchem. To również pierwsza okazja do nauki ról społecznych i nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Dzieci uczą się społecznych zachować, bawiąc się w grupie. Przekonują się, że działając razem można osiągnąć zdecydowanie więcej niż w pojedynkę. Przykładów nie trzeba długo szukać. Wystarczy popatrzeć na zabawę w piaskownicy. Zdecydowanie ładniejsze figurki powstają, kiedy są budowane wspólnymi siłami. Dlatego tak ważne jest, by zabierać dziecko na plac zabaw, bo to pomaga w rozwoju psychoruchowym i emocjonalnym. Poza tym przebywanie na świeżym powietrzu wzmacnia odporność i chroni przed chorobami. Promienie słońca są też potrzebne do tego, żeby organizm wchłaniał witaminę D potrzebną do rozwoju kości.

Korzystaj tylko z bezpiecznych placów zabaw

Choć na rynku jest bardzo dużo placów zabaw, to tylko niektóre nadają się do użytku. Wciąż są dostępne miejsca, które są leciwe, a ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Odpadająca farba, wdająca się gdzieniegdzie korozja sprawiają, że aż strach z nich korzystać. Przecież w każdej chwili mogą się zepsuć. Poza tym farba, którą zostały pokryte z całą pewnością jest niezdrowa i zawiera podwyższony wskaźnik toksycznych substancji. W czasach kiedy malowano sprzęty na placu zabaw pojęcie ekologicznego lakieru nie istniało. Niezależnie od przeznaczenia i odbiorców wszystko pokrywano tymi samymi preparatami. To nie był dobry pomysł. Dziś na szczęście nowo powstałe place zabaw są zupełnie inne. Do ich produkcji wykorzystuje się przede wszystkim dobrej jakości tworzywa sztuczne. Sprzęty, które są tam zainstalowane są fantazyjne i kolorowe. Aż chce się przebywać w takim miejscu. Tak właśnie powinny wyglądać wszystkie place zabaw dla dzieci. Rzeczywistość jest jednak inna, ale i to się zmienia. Potrzeba tylko jeszcze trochę więcej czasu.

Zobacz, jak powinny wyglądać nowoczesne place zabaw: