Osłony okienne – rolety i żaluzje

blinds-201173_640Okna bez żadnych osłon wyglądają trochę dziwnie, tak jakby nikt w środku nie mieszkał. Jednocześnie stanowią poniekąd zaproszenie zarówno dla ciekawskich sąsiadów, jak i amatorów cudzego dobytku. Dlatego warto zastanowić się nad kupnem jakiejkolwiek osłony okiennej, aby nie być tak całkowicie na widoku dla wszystkich.

1. Skuteczne rolety zewnętrzne, w tym rolety antywłamaniowe.

Rolety to niewątpliwe bardzo praktyczna osłona okienna. Nie tylko chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (słońce, wiatr, mróz), ale i poprawiają poziom izolacji cieplnej oraz akustycznej. W domu z roletami zewnętrznymi mieszkańcy mogą się poczuć niezwykle komfortowo, bo ani upał nie będzie dokuczał, ani wiatr nie pohula po pokojach, ani mróz nie będzie miał wstępu na salony. Poza tym, pomieszczenie pozostaje wyciszone, co szczególnie może być istotne nocą, kiedy dom jest blisko ruchliwej ulicy.

Rolety zewnętrzne zapewniają też bezpieczeństwo lokatorom. Rolety antywłamaniowe, specjalnie wzmocnione i wyposażone w elementy utrudniające przedostanie się do pomieszczeń, wywołują u mieszkańców poczucie dobrej ochrony.

2. Żaluzje zewnętrzne i wewnętrzne.

Żaluzje stanowią alternatywę dla rolet i szczególnie dobrze się sprawdzają na wyższych piętrach mieszkań.

Żaluzje zewnętrzne również mogą chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem w mieszkaniu i ciekawskimi sąsiadami oraz pomagać w regulacji dopływu ciepła. Jednak, w przeciwieństwie do rolet, nie zaciemnieją całkowicie i tym samym nie zasłaniają zupełnie tego, co za oknem.

W przypadku żaluzji wewnętrznych oprócz powyższych walorów, mamy dodatkowo większe możliwości wyboru materiałów i stylów.

3. Na co się zdecydować?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy musi sam wybrać, co stanowi priorytet.
Jeżeli najważniejsze jest bezpieczeństwo, to rolety antywłamaniowe są idealnym rozwiązaniem. Natomiast, jeżeli ktoś chce widzieć trochę świata zza osłon, to powinien zainteresować się żaluzjami.

Rolety antywłamaniowe Warszawa znajdziesz w ofercie firmy ROLSUN