lampy labra

Lampy Labra w aranżacji wnętrz światłem

Prosty styl skandynawski wykorzystuje naturalne materiały, łącząc je w funkcjonalne przedmioty i meble. Taki styl najlepiej się sprawdza w kuchniach i w jadalniach, gdzie oprócz prostych funkcjonalnych mebli powinny się również pojawić różne źródła światła, które podkreślą styl wnętrza, doświetlą jego wybrane części oraz pomogą w stworzeniu odpowiedniej atmosfery.

Na czym polega aranżacja światłem


W aranżacji wnętrza światłem, która jest integralną częścią stylu skandynawskiego, ważne są różne źródła światła, które się wzajemnie uzupełniają. Lampy Labra to zarówno lampy wiszące, jak i lampy pokojowe, wpuszczane w szafki czy podwieszane sufity. Wybór lamp opartych na świetlówkach LED, pozwalających na realne oszczędności przy rachunkach za energię elektryczną, umożliwia także dobór lamp do danego wnętrza. Przy aranżacji wnętrza światłem nadal sięga się po lampy wiszące i kinkiety, które stanowią główne źródło światła w pokoju. Inne źródła światła powinny się pojawić w miejscach wymagających dodatkowego doświetlenia. Szczególnie ważne jest to w pokojach prostokątnych i w ciasnych, ciemnych korytarzach. W nich powinno się pojawić kilka lamp Labra, które będą doświetlały kolejne fragmenty wnętrza. Ważne, aby każda z lamp mogła świecić niezależnie od pozostałych, dzięki czemu oświetlenie będzie przypominać oświetlenie punktowe.

Przy aranżacji wnętrza Homelight – Lampy labra mogą powiększać małe pokoje, jeśli wykorzystane będą oprawy natynkowe lub wpuszczane, skierowane ku sufitowi. Dzięki temu pomieszczenie staje się większe. Pojedyncze lampy zawieszone pionowo na ścianie nad wygodną kanapą pomagają w stworzeniu stylowego wnętrza. Wybierając lampy Labra warto jednak pamiętać, że do różnych czynności życiowych potrzebne są różne rodzaje światła. W jadalniach powinno być dużo jasnego światła, zatem oprócz lampy wiszącej czy kinkietu powieszonego nad stołem przyda się również kilka lamp natynkowych o mniejszej wielkości, które dodatkowo podświetlą miejsce do spożywania posiłków. W sypialniach przydadzą się różne lampy dające światło rozproszone.