Jak uatrakcyjnić dużą łazienkę? Najważniejsza jest Villeroy & Boch umywalka

Wydawać by się mogło, że posiadacze dużych łazienek w ogóle nie mają problemu z ich zagospodarowaniem. Nie jest to jednak łatwe, ze względu na to, że w naprawdę dużych pomieszczeniach ciężko znaleźć odpowiednie meble i sprzęty do jego wypełnienia i często ich właścicielom wydaje się, że jest po prostu pusto. Jest na to jednak parę sposobów.

Co można rozbudować, żeby miało lepszy efekt?

Jesteśmy przyzwyczajeni, że np. wanna zawsze dosunięta jest do ściany. Można jednak pokusić się o postawienie jej trochę dalej (oczywiście, dobierając odpowiednią do tego). Za nią ustawić kwiatki, które są odporne na wilgoć, nie dość, że wanna wyda nam się większa, to jeszcze przyjemniej będzie nam w niej leżeć. Jedną ze ścian możemy przeznaczyć na prysznic. Skoro mamy wannę, możemy zrezygnować z brodzika i postawić eleganckie drzwi, a odpływ zrobić w podłodze. Najważniejsza jest jednak Villeroy & Boch umywalka. A dokładnie dwie umywalki, bo po pierwsze zajmą nam niewykorzystaną przestrzeń, a po drugie jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdy np. partnerzy wychodzą na jedną godzinę do pracy i mają problem z podzieleniem się łazienką, albo w przypadku dzieci wybierających się gromadką do szkoły na godz. 8. Osobny kran i Villeroy & Boch umywalka będzie na pewno choć częściowym rozwiązaniem problemów przepełnienia.

Zabudowy i ciekawe meble

Dobrym pomysłem może być również zabudowanie naszej pralki. Czasami, gdy pomieszczenie jest bardzo duże, warto się zastanowić czy nie oddzielić jej części od reszty i nie zrobić małej pralni, w której będziemy mogli trzymać brudne rzeczy, gdzie znajdzie się pralka, suszarka i miejsce na ich rozwieszanie. Ostatecznym punktem, który musimy zaplanować są meble. Pamiętajmy, że wypełnianie każdej pustej przestrzeni czymś też wcale nie jest dobre. Możemy bowiem uzyskać przez to efekt zagracenia. Kilka szafek, w których schowamy nasze kosmetyki i środki czystości, będzie idealne. Nie warto instalować szafek pod umywalkami, bo tylko je niepotrzebnie schowamy. Ładne meble warto wyeksponować. Na ziemię warto położyć jeszcze ładny dywanik łazienkowy, który również wypełni nam trochę pomieszczenie, a na dodatek umili nam wychodzenie z wanny czy stanie przy umywalce.