Stiuk wenecki

Idealne farby do domu

Gdy zaczynamy projektować swój nowy dom lub mieszkanie, na pewno zastanawiamy się nad zakupem różnorodnych akcesoriów oraz produktów, które pomogą nam zaprojektować wnętrze każdego pomieszczenia. A tutaj warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj farb. W końcu będziemy musieli z nich skorzystać w przypadku dosłownie każdego pomieszczenia.

Stiuk wenecki

Wbrew pozorom wybór odpowiednich, a wręcz idealnych farb wcale nie jest taki prosty. Sporo osób ma z nim duży problem. Jednak warto po kolei przyjrzeć się każdemu pomieszczeniu i zastanowić się, jakie ma ono spełniać funkcje. Dzięki temu na pewno zakupimy odpowiednie farby.

Od czego zacząć?

Na samym początku zajmijmy się salonem. W końcu to jeden z najważniejszych pokoi w każdym domu i mieszkaniu. Powinien on prezentować się elegancko oraz klasycznie. Możemy więc postawić tutaj na taką farbę, jak stiuk wenecki. Idealnie sprawdzi się ona podczas malowania sufitu. Jednak w przypadku malowania ścian, zrezygnujmy z tak odważnych i oryginalnych rozwiązań. Tutaj lepiej będzie postawić na klasykę. Możemy więc spokojnie wybrać farby w jasnym kolorze.

Może to być np. beż. Taki kolor na pewno idealnie skomponuje się z każdy salonem. Dzięki temu cały salon zacznie wydawać się większy i bardziej przestrzenny. A to sprawi, że syka przyjemny charakter. A w końcu w swoim salonie na pewno będziemy spędzać sporo wolnego czasu. Powinien więc on prezentować się naprawdę dobrze. Dodatkowo, jeśli chcemy urozmaicić nieco jego prezencję, skupmy się również na odpowiednich farbach.

Możemy nimi pokryć np. kolumny, które często pojawiają się właśnie w takich pomieszczeniach dziennych. A wystarczy, że nałożymy na nie farby typu stiuk wenecki. Dzięki temu zaczną prezentować się elegancko oraz stylowo. A takie kolumny będą świetnym, wyróżniającym się dodatkiem naszego salonu.

Myśl nie tylko o kolorach

Pamiętajmy również, że niektóre pomieszczenia muszą być naprawdę praktyczne i funkcjonalne. Chodzi tutaj m.in. o pokój dla dzieci. W końcu maluchy bardzo często brudzą i niszczą dosłownie wszystko. Tak samo niestety może stać się ze ścianami tego pomieszczenia. Dlatego najlepiej pomalować pokój dziecięcy specjalistycznymi farbami.

Muszą być one łatwo zmywalne. Nie sprawdzi się więc tutaj taka farba, jak wspominany już wcześniej stiuk. Zamiast tego wybierzmy takie akcesoria, z których łatwo będzie można zmyć wszelkie farby oraz zabrudzenia. Dzięki temu nie będziemy martwić się o to, że nasze pociechy zniszczą lub zabrudzą ściany. W końcu wszelkie takie niedoskonałości od razu zmyjemy lub naprawimy.

Za pomocą farb można równie zyskać ciekawe ozdoby do praktycznie każdego pomieszczenia. One sprawdzą się m.in. w sypialni lub właśnie w salonie. Wystarczy, że jedną ścianę pomalujemy na zupełnie inny kolor. Przykładowo, na początku wybieramy farbę w odcieniach beżu. Malujemy nią wszystkie ściany, pozostawiając jedną pustą. A to właśnie tą pustą zamalowujemy np. czerwoną lub fioletową farbą. Dzięki temu zyskujemy atrakcyjną ozdobę, która może świetnie sprawdzić się np. w salonie lub sypialni. A nie będziemy musieli za nią zbyt wiele płacić, co na pewno będzie dla nas bardzo korzystne.

Farby powinny więc niezbędnie znaleźć się na naszej liście zakupów do domu lub mieszkania. To właśnie dzięki nim spokojnie odmienimy swój cały lokal i zrobimy to w prosty, szybki, a również i tani sposób. Dzięki temu nasz dom zaprezentuje się po prostu wspaniale.