baterie

Funkcje, bez których nie obejdą się nowoczesne baterie łazienkowe

Nowoczesne baterie łazienkowe, to często produkty z najwyższej półki. Czasami nawet można je przyrównać do dzieł sztuki. Oczywiście w tym przypadku, ogromne znaczenie ma stosunek funkcjonalności do ceny. Podpowiemy Wam, co powinna mieć w sobie najlepsza bateria do naszej łazienki.

Zacznijmy od kurka

Kurek wchodzący w skład baterii łazienkowej, powinien być przede wszystkim wygodny w użyciu. Najlepiej, jeśli będzie miał on opływowy kształt. Ostre, nieregularne krawędzie w znacznym stopniu psują ogólny efekt. Opływowość, oznacza również to, że dzięki niej będzie nam znacznie łatwiej wyczyścić jego powierzchnię.Pamiętajmy aby czyścić baterie tylko miękkimi ścierkami, ponieważ szorstkie gąbki mogą zarysować powierzchnie baterii.

Kurek wchodzący w skład baterii, przede wszystkim powinien działać płynnie i bez zarzutów. Jakiekolwiek piski, stękania i tym podobne rzeczy, nie mogą tu występować. Ciężka praca kurka świadczy o uszkodzeniu jego mechanizmów i tym samym – o jego wadliwej konstrukcji. Nie trzeba chyba wspominać, ze w ten sposób możemy trwale zniszczyć naszą baterię.

Ekoprzycisk

Choć na rynku istnieje sporo różnych baterii, to mimo to niewiele z nich posiada tak zwany eko-przycisk. Jest to niewielki, charakterystyczny guzik, którego przyciśnięcie sprawia, że strumień wody ustawia się na ekonomicznym poziomie.
Dlatego najlepiej wybierać takie baterie łazienkowe, które takowy przycisk posiadają. Dzięki nim możemy zaoszczędzić nawet 50% Vat-u.

Perlator

Perlator to charakterystyczne i dość proste urządzenie. Jest to po prostu znana wszystkim siateczka, która znajduje się wylewce. Blokuje ona część wypływającej wody, jednocześnie dbając o to, by była ona w odpowiedni sposób napowietrzona. Tym samym wypływa jej znacznie mniej. Wbrew pozorom, w przypadku dobrego perlatora duże znaczenie mają niewielkie szczegóły. Im jest on drobniejszy, tym więcej wody może zaoszczędzić. W niektórych przypadkach, może być to nawet około 60 procent.

Regulacja baterii łazienkowej

Regulacja baterii łazienkowej jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej możemy ustawić odpowiedni dla nas strumień wody. Może być on lekki, gdy uchwyt z baterii podniesiemy minimalnie. Im wyżej go podniesiemy tym strumień będzie większy. Strumień wody będziemy mogli dostosować do naszych potrzeb. Dzięki czemu nie będziemy marnotrawić wody, przez co zmniejszy się jej zużycie w naszym mieszkaniu.

Zmniejszenie wody wpłynie nie tylko pozytywnie na stan środowiska naturalnego, ale również na nasz domowy budżet.